O mě a muzice ☺

Dnes dělám nádhernou práci, jestli se tomu dá vůbec říkat práce, neboť to co dělám je má životní vášeň a myslím, že i mým posláním. Především dělám to, co mě moc baví a neskutečně naplňuje. Tou velkou vášní je hudba. Konkrétně výuka na hudební nástroje. Učím nejen děti, ale i dospěláky a to na kytaru, piano, flétnu a pop zpěv.

Bohužel musím ale říci, že vždy to nebylo tak růžové

Byly doby kdy hraní na kytaru, na kterou jsem hrála od malička a nakonec ji i na konzervatoři vystudovala,pro mne bylo noční můrou!

Od malička jsem si neustále pobrukovala známé melodie a písničky a snažila se je různě vyťukávat na cokoliv, co vytvářelo alespoň trochu obstojné zvuky. Po čase jsem od svých skvělých rodičů dostala flétničku a pískala a pískala. Bytem zněla muzika z různých gramo desek od interpretů Beatles až po „holky z naší školky“.

Všechny tyto melodie a písničky jsem se snažila přenášet na onu zobcovou flétnu a k mému udivení, se mi to docela dařilo.

Mí skvělí rodiče usoudili, že ve mně dřímá talent a neváhali a přihlásili mě do hodin kytary. Chodila jsem k velmi hodné paní učitelce. Ze začátku mě hraní nesmírně bavilo, šlo mi to, hodinu od hodiny jsem se lepšila a doma jsem si vybrnkávala mé oblíbené interprety. Časem ale přišlo zklamání.

Má hodná paní učitelka postupovala ve výuce podle osnov a došlo na skladby, kterým jsem jako dítě absolutně nerozuměla a hlavně jsem na ně nebyla mentálně vyzrálá a tím se mi chození do hodin kytary naprosto zprotivilo.

Myslím, že tento typ výuky potkal I mnohé z Vás,kdo jste na nějaký hudební nástroj hráli a po čase jste toho právě kvůli této nezábavné a drylové výuce zanechali a nikdy už se k hraní nedostali a to je velká škoda.

Ale ani trochu se Vám nedivím! Prošla jsem si na hodinách kytary tzv. drylem a začala jsem kytaru doslova  nenávidět! No a tím se ve mně krůček po krůčku vytvářela čím dál větší nechuť do hodin kytary chodit. Ale chodila. Chodit jsem musela. Na hodiny jsem se netěšila a vždy když mělo přijít pondělí,kdy jsem měla kytaru,tak to pro mě byla noční můra.

Kytara mě bavila, ale po svém. Úplně nejvíc jsem milovala, když můj taťka vytáhl kombo a svou elektrickou basovou kytaru a já vytáhla tu svou španělu a společně jsme muzicírovali a zpívali. Bylo to fantastické a já to nesmírně zbožňovala.

Tohle byla ta muzika, tohle byl ten rozvoj,takhle se to dělá a vyvíjí. Pokud člověk nechá svůj talent takto přirozeně rozvíjet,stane se z něj výborný muzikant a časem až dospěje,tak se vždy toho „Paganiniho nebo Bacha“ naučí!

A přesně tady nastal ten zlom!

Do hodin jsem tedy i nadále chodila s nechutí , ale učilo mě to spousty věcem: disciplíně,píli,vytrvalosti a cílevědomosti !

V té době jsem si to samozřejmě neuvědomovala, ale postupně ta síla ve mně rostla.

Když jsem byla asi v 6.třídě,tak jsem si uvědomila, že muzika je můj život a že chci na konzervatoř.

Rozhodla jsem se, že jednoho dne začnu své zkušenosti předávat ostatním, ale v úplně jiné podobě. Samozřejmě hravou a zábavnou formou a na hudbě, která žáka baví a která se mu líbí! Musí to člověka zkrátka bavit .. ☺ A o tom to je.. ☺ takže hravě a na “pohodu”

Hrát,zpívat,muzicírovat a užívat si to … :-)

Vytvořila jsem tedy minikurz pro všechny ZDARMA Učím děti i dospělé hrát na hudební nástroje (kytara,flétna,piáno a…
Celý článek
Každý kdo hraje na nějaký hudební nástroj,mi dá určitě za pravdu,že cvičení o prázdninách je pro nás…
Celý článek
NEBO CHCETE ABY HRÁLO VAŠE DÍTĚ ? NEVÍTE SI RADY S TÍM JAKÝ HUDEBNÍ NÁSTROJ ZVOLIT ? CO…
Celý článek

Vyplňte jméno a email a získejte e-book zdarma

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Sport-Wellness club Zuzana) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

5 typů a rad než začnete hrát

5 tipů a rad, než se začnete učit hrát na hudební nástroj. Proč vlastně hrát ? Jaký nástroj zvolit? ... Vše o tom,než začnete ...